شما می توانید، مشترک خبرنامه شوید تا از بروزسانی آگاه باشید.

ایمیل خود را وارد کنید:

چند دلیل برای آنکه کلاس‌های آیریسک از نظر ما بهترین کلاسهای المپیاد ایران است!

اعلام دیر و بدهنگام نتایج المپیاد ۱۳۹۳

کلاس رفتن برای المپیاد چقدر واجب است؟ آیا هر چقدر پول بدهیم موفق‌تر خواهیم بود؟

کف مطالبات مدنی از کف خیابان آغاز می‌شود.

گزارشی کوتاه از هفت سال آیریسک و المپیاد

در باب خود پهن‌بینی برخی از تجار … (بخش اول)

توضیحی درباره‌ی محدود شدن تبلیغات آزاد در آیریسک

چرا المپیاد؟ – مقدمه

چرا توصیه میکنیم دانش آموزان بهترین دوران زندگی خود را صرف مطالعه ای یکسویه و تک جهته کنند؟ دورانی از زندگی که هر نوجوانی میتواند تمام آینده خود را در آن بسازد و ممکن است با طناب المپیاد به ته جاه نا امیدی یا غرور سقوط کند…

المپیاد یک مسابقه علمی است و پیشرفت علمی میتواند یکی از گزینه های مطلوب نوجوانان باشد. شرکت در مسابقه ایمقدمه، چرا المپیاد؟ بزرگ انگیزه ای بزرگ و کوششی بیشتر طلب میکند و اگر دانش آموزی این انگیزه را در خود احساس کند چرا باید آن را ناکام گذارد؟

از سوی دیگر اکنون المپیاد علاوه بر راهی برای پیشرفت علمی به عنوان یک مسابقه برای تعیین سرنوشت نیز بدل شده است. شما با کسب مدال میتوانید از مزایای نخبگی بهره مند شوید، امتیازاتی که اگرچه برای کوششی چند ساله اندک و ناچیز هستند، اما در ایران امروز میتوانند کورسوی امیدی به سوی آسایش ذهنی و موفقیت باشند. همچنین باور عمومی این است که فرد “المپیادی” در همه جای دنیا از احترام ویژه برخوردار است و تا انتهای زندگی علمی خود میتواند از فواید برنده شدن در این مسابقه استفاده کند.

قصد دارم در چند بخش، ویژگی های این آزمون و مزایا و معایب آن را که به طور تجربی مشاهده کردم، برای خوانندگان نیز بازگو کنم. اگر شما نیز دوست دارید در این نوشته سهیم باشید، میتوانید از بخش تماس با من، تجربیات خود را بفرستید تا در جای مناسب طبقه بندی شود.

۸ دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید

 1. […] المپیاد دغدغه‌ی آیریسک است و قبلا این موضوع را از این‌جا نظرسنجی نموده‌ایم. حالا قصد داریم در تاپیکی جامع، این […]

 2. محمدامین می‌گه:

  سلام. خوب هستید؟ من دنبال فوائد المپیاد برای دانش آموزان میگردم.. راستش می خوام یه مقاله این طوری بنویسم ولی مطلب پیدا نمی کنم میشه اگه مطلبی دارین کمکم کنید؟؟ ممنون میشم

  • خلینا می‌گه:

   دوست گرامی، تالارهای المپیاد آیریسک پر از دوستانی است که هر یک به اندازه یک کتاب میتوانند از فواید المپیاد صحبت کنند. آنچه بیشتر نیاز به تحقیق دارد، مضرات مسابقاتی مانند المپیاد در ایران است.

 3. سلام.حوصله میل کردن ندارم.همین جا می نویسم.
  اولا این که بعد از فاینال تصمیم داشتم که هم چی چیزی بنویسم چه طلا بشم چه نقره که شدم.من بعد اینکه نقره شدم ناراحت شدم ولی نه خیلی. چون به این نتیجه رسیده بودم که المپیاد یه مسیره نه یه هدف و من تو این مسیر هم دوستای خوبی پیدا کردم و تجارب ارزنده ای.و با این که طلا نشدم به نطر خودم چیزای زیادی بدست آوردم البته شکی نیست که طلا بهتر بود.
  به همه ی دوستانی که دارند المپیاد می خونند می خواد اینو بگم اگه بخوای تو المپیا نتیجه گرا باشی برات یه قماره!ولی اگه بخوای وظیفه گرا باشی بهترین سال عمرت همین سال المپیاده.در ضمن یک المپیادی باید در طول زندگی المپیادیش قواعد بازی رو بلد باشه یعنی ممکنه ببازی نباید مثل بچه ها گریه کنی باید پاشی(در واقع اون موفس که میگن چه کسی پنیر منو جا به جا کرد.)
  دیگه حسش نیس تو دوره تنمون به تن شیرازیا خورد بی حس شدیم.:دی
  در ضمن آقای خلینا من علاقمند به پلیمر هم هستما:دی حالا که نقره یک شدم شاید بیام امیر کبیر پلیمر :دی:دی
  در ضمن کتاباتون هم خوب بود برا مرحله دو.(البته کتاب مسعود جعفری بهتر بود):دی ولی اکثرشون کمک کرد.
  آرزوی بهترین ها برای همه ی المپیادی ها.
  شما رو هم تو اون سایت ملعوم می بینم:دی

 4. PAR می‌گه:

  سلام. خوب هستید؟ من دنبال فوائد المپیاد برای دانش آموزان میگردم.. راستش می خوام یه مقاله این طوری بنویسم ولی مطلب پیدا نمی کنم میشه اگه مطلبی دارین کمکم کنید؟؟ ممنون میشم

 5. ناشناس می‌گه:

  آخه آقای خلینا ارزش داره آدم این همه وقت بذاره بعدشم آخر سر مرحله دو قبول نشه؟مثل من؟

  ریسک خیلی بالایی داره!!

  • خلینا می‌گه:

   دوست من، در این مقالات میخوام با هم ببینیم ارزش داره یا نه! به نظرم بهتره شما چیزهایی که به دست آورده اید و چیزهایی که از دست داده اید را فهرست کنید تا بهتر بتونیم درباره شون صحبت کنیم.

دیدگاه خود را به ما بگویید.